Ünlü İş İnsanı Elon Musk, Çocuk Yapmayı Tercih Etmeyen Evli Çiftlere Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

Ünlü iş insanı ve girişimci Elon Musk, skandallarıyla ve projeleriyle kendinden sık sık söz ettiren bir isim. Fakat Musk, bu sefer de DINK adı verilen çift gelirli olup kasıtlı olarak çocuk yapmayan çiftlere açtı ağzını yumdu gözünü!

Kaynak: https://igvofficial.com/elon-musk-hit…

Aramızda ünlü girişimci Elon Musk’ı duymayan yoktur diye düşünüyoruz. Kendisi hem girişimcilik projeleriyle hem de skandal olaylarıyla sık sık gündeme gelen bir isim.

Bu skandal olaylardan biri bundan aylar önce Mark Zuckerberg’ü kafes dövüşüne davet etmesiydi. Hatırlarsanız Elon Musk, tabiri caizse, takmıştı kafayı!

Bu sefer de ünlü iş insanı DINK çiftleri diline doladı: Peki nedir bu DINK çiftler?

DINK aslında ‘Double Income, No Kids’ öbeğinin kısaltılması. Türkçesiyle çalışan evli partnerlerin hiç çocuk yapmadan hayatlarına devam etmesi.

DINK çiftler dünya genelinde popüler olmaya devam ediyor. Ekonominin nispeten daha kötü olduğu yerlerde bu yaşam tarzı daha sık görülmekte.

Örneğin burada Lilly isimli kullanıcı, eşiyle video çekiyor ve “İşten çıkınca beraber yemek yemeye gidiyoruz.” diyerek çocuksuz yaşamanın iyi yönlerini vurguluyor.

Herkesin kendi tercihi, kendi yaşam tarzı tabii. Fakat Elon Musk bu yaşam tarzına epey bi’ karşı…

“Kasıtlı olarak çocuk sahibi olmayanların berbat bir ahlak anlayışı var. Yaşlandıklarında başkalarının çocuklarının kendilerine bakmasını alenen talep ediyorlar. Berbat bir şey bu!”

Yani Elon Musk, çocukların ileride ebeveynlerine bakması gerektiğinin de altını çiziyor.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x